Co je pro každého člověka důležité 5

5. Relax:

Každý z nás ho potřebuje. Chvilička denně, kdy nakrmí i svou Duši. Ať už klidem, nebo radostí, pohybem. Čímkoliv, co Vás potěší. Já osobně miluji hudbu. Dynamickou, při které ráda tančím, což je pro mě velice přirozeným relaxem. Kdybych celé dny meditovala a byla celý den v Chrámu Svatosti, upřímně tvrdím, že umřu. Naše těla nebyla stvořena pro to, abychom celý den byli v temnotě či v záři. To je ta vyváženost. Tolikrát mě hudba dostala z depresí a člověk je pak schopen podívat se na problémy z jiného úhlu. Přijde nápad jak situaci řešit. Odplaví se stres a strach. Strach je silná energie. Kostlivci ve skříni, kteří nám ubližují, naší Duši a tělu..

Malování:

když mě to chytne, maluji. Nerada ukazuji někomu, co jsem namalovala. Jsem s těmi svými počiny nejraději sama.Dá se namalovat Radost. Mohu si jí dát na nástěnku. Dá se namalovat na čtvrtku, na kus papíru a dá se spálit.

Dá se namalovat i situace. Ať už plusová, nebo mínusová. Dá se namalovat strach, který mohu spálit. Nebo třeba něco bolavého a pak přichází úleva, ovšem často ne na dlouhou dobu.

Klid je i meditací.

Je to být o tom sám se sebou. Je těžké se naučit být v přítomném okamžiku? Není. Na počátku jde o pár vteřin, než se opět ozve hromada myšlenek, které nás trápí a otravují nám život. Jak na to? Dýchejte, snažte se o hlubší nádech i výdech. Sledujte to. Jenom to a to je ten Přítomný Okamžiku. Myšlenky přestanou dotírat. Pokud se naučíme být v Přítomném okamžiku, uvědomíme si jeho sílu. V danou chvíli nám NIC nehrozí a vše je v pořádku. Pak se pohneme dál. Můžeme se naučit řešit problémy a přijít na příčinu trápení.

Autor: Marie